K prvnímu pohárovému utkání proti FBŠ Hattric Brno nastoupili jaroměřští v nekompletní sestavě. Kromě staronových posil Škeříka, Kárníka a Rozkovce chyběli i tradiční opory Kotrč s Hofmanem. I tak se ale domácí vrhli do souboje se superligovým týmem s vervou. Hned v úvodu utkání to s nasazením přehnal domácí Krigovský a hostům se tak ve čtvrté minutě naskytla první (a také poslední) možnost nácviku přesilové hry. Ovšem jaroměřští mají oslabení nacvičeno ještě z minulé sezóny a hosty k ničemu nepustili.  První třetina pokračovala aktivní hrou z obou stran. Do nadějného přečísleni se dostali domácí na začátku 11.minuty, ale Janeček těsně minul. V další pětiminutovce viděli diváci ještě další tři velké šance jaroměřských, ale efekt byl velmi podobný, tedy bezgólový. Na konci 17.minuty dostali možnost zahrát si přesilovku i domácí. Po dvouminutovém obléhání branky brněnského Kolajty se v poslední minutě prosadil Tomáš Černý, když proměnil přihrávku Kroupy. První třetina tak končila vedením domácích 1:0.

Druhá třetina začala aktivně z obou stran. Po několika šancích, které zlikvidovali borci s maskou, se poprvé prosadili hosté. Hemerka vybojoval míček v rohu a okamžitě ho servíroval volnému Slezákovi, který situaci nekompromisně využil a srovnal na 1:1. Domácí se však nenechali nikterak rozhodit a pokračovali v srdnatém výkonu, za což byli odměněni ve dvaatřicáté minutě. Kroupa s Hejzlarem šli 2 na 1 a Kroupa se rozhodl sám zakončit. Míček se překulil přes gólmana a do vlastní brány si ho srazil Horák. Domácí se však z vedení neradovali dlouho a po necelých dvou minutách hosté po přečíslení 3 na 2 srovnali. Na začátku poslední pětiminutovky nabídl až přespříliš důrazný Dvořák domácím druhou přesilovku. Jaroměřským už se však nedařilo tolik jako při první početní výhodě a Völgyiho v domácí brance dokonce po rychém sólu ohrozil Hemerka. Brňané oslabení ubránili a to byl pravděpodobně zlomový okamžik celého utkání. Blížil se konec druhé třetiny, do sirény zbývala přesně 1 minuta, když se k odraženému míčku dostal Horák a překlopil skóre na stranu hostí.

Na začátku třetí třetiny se ještě pokusili domácí zabrat, ale začala se ukazovat síla a zkušenosti soupeře. Ve čtvrté minutě trefil branku z těžkého úhlu Kůra a bylo to "o dvě". V dalším průběhu třetí třetiny míček kontrolovali převážně hosté a jaroměřské šance držel nad vodou zejména strážce jejich branky Völgyi, který se vyznamenal několika efektními zákroky. O definitivní podobě výsledku pak rozhodla dvouminutovka mezi 53. a 55. minutou, kdy se prosadili Slezák s Máčkem a upravili konečný výsledek utkání na 2:6. Nic na výsledku nezměnila ani porada domácích dvě minuty před koncem, po níž to zkusili neúspěšně v šesti. 

Komentář trenéra domácí Martina Klapky: Zápas bereme jako součást přípravy. Děkujeme soupeři za zápas a divákům za skvělou atmosféru.

Komentář trenéra hostí Marka Fialy:
První dvě třetiny nám chyběl hlavně pohyb a klid na míčku, dopouštěli jsme se velkého množství ztrát. Celkově naše hra postrádala kvalitu a rychlost odpovídající superlize. Škoda, že jsme si věci z tréninku dnes úplně nepřenesli do zápasu. O výsledku zápasu rozhodla desetiminutovka na začátku třetí třetiny, ve které jsme zlepšili výkon a soupeře jsme přehráli. Soupeři děkujeme za utkání a za skvělou atmosféru.

TJ Sokol Jaroměř - FBŠ Hattrick Brno 2:6
branky: 
19. Tomáš Černý, 32. Filip Horák - 26. René Slezák, 34. Šimon Hronek, 40. Filip Horák, 44. Matyáš Kůra, 53. René Slezák, 55. Vít Máček; rozhodčí: Petr Herman - Daniel Nejedlo; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 131; zásahy brankářů: Dušan Völgyi 32 - Ondřej Kolajta 25; po třetinách: 1:0, 1:3, 0:3;

Odkazy na statistikyvideo, sestřih, textový online.