O nás

Vítejte na stránkách jednoho z nejstarších florbalových oddílů v České republice! Naše historie se píše již víc než 25 let a jsme na ni patřičně hrdí!

Jaroměř patří do jedné ze tří hlavních cest, kterou se florbal do zemí českých dostal (druhou po Praze).

Na počátku všeho bylo týdenní soustředění švýcarského družstva UHC UNICORNS METTMENSTETTEN (vítěz 3. ligy 1992-93) v Jaroměři v létě roku 1992. Od těchto hráčů si členové Sokola vypůjčili hokejky, aby si vyzkoušeli, co obnáší ovládat děrovaný míček a jak se florbal, v té době u nás ještě neznámý sport, hraje. Zalíbilo se a na začátku června 1993 se oficiálně založil oddíl. V létě 1993 odehrála Jaroměř kvalifikační turnaj v Praze (5. místo), čímž si zajistila nominaci startovného na I. mezinárodním turnaji Czech Open za účasti nejlepších družstev Švédska, Finska, Švýcarska a dalších zemí. Oddíl vstoupil pod hlavičku české florbalové unie a několik sezon hrál I. ligu. Vzhledem ke stále většímu rozvoji tohoto sportu v ČR nebylo možné I. ligu v Jaroměři udržet. Vznikaly totiž další nové oddíly, převážně ve větších městech, kde jsou sportovní podmínky a zázemí na jiné úrovni, než dlouhá léta platilo v Jaroměři. Vždyť naši hráči odehráli svá opravdu první domácí utkání až na podzim roku 2009 po dokončení nové sportovní haly, tedy po neuvěřitelných 17 letech! Do té doby byly jejich „domácím“ útočištěm haly v Hradci Králové, Chlumci nad Cidlinou, Dvoře Králové, Lázních Bělohrad nebo Rtyni v Podkrkonoší.

V současné době má místní oddíl kompletní mužskou strukturu od přípravky až po dospělé. Celkem tedy více než 150 aktivních hráčů, k tomu tým školených trenérů a spousty dalších dobrovolníků především z řad rodičů, kteří se podílejí na zajištění chodu tohoto kolosu.

Více o historii nejen jaroměřské florbalu si můžete přečíst tady


Datum založení: 3.6.1993

Počet družstev v sezóně 2021/2022: 10 (muži A, muži B, junioři, dorostenci, starší žáci, mladší žáci, elévové, 2x přípravka, minipřípravka)

Předseda klubu, sekretariát: 

Petr Rezek, tel.: 603 969 595, rezin@centrum.cz,

Sportovní manažer: 

Jakub Kubina, tel.: 737 482 415, jakub.kubina@seznam.cz

Klubové barvy: modrá a bílá