Ve čtvrtek 12.srpna začala našemu A týmů nová soutěžní sezóna. Prvním soupeřem v ní byl celek Sokolů z Pardubic v rámci základní skupiny vrcholové části Poháru Českého florbalu. Podobně jako pro naše áčko, je pohár přípravou a testem na 1.ligu, i pro Pardubice je pohár přípravou. Ovšem nejen na superligu, ale také na 1.ligu juniorů. S ohledem na to přijeli pardubičtí do Jaroměře s týmem mladíků, kteří by měli nastupovat právě v nejvyšší juniorské soutěži.

Vstup do zápasu se nám nevydařil a v 7.minutě jsme inkasovali ze standardní situace, od té doby jsme padesát minut soupeře téměř k ničemu nepustili.

Dvěma krásnými góly za sebou se prosadil Pavel Kotrč (89) a otočil skóre na 2:1 po první třetině. Druhá třetina byla bez branek, přestříleli jsme soupeře dvanáct ku pěti, ale počet našich neproměněných šancí do prázdné branky je k zamyšlení. Pojďme to do dalších zápasů zlepšit!

Závěr zápasu jsme kontrolovali a ve 46. minutě Jiří Hofman (88) zvýšil na 3:1, když vymetl pavučiny pardubickému gólmanovi a to přesnou střelou z výběhu.

O závěrečné krátké drama se postarala pardubická juniorka brankou v 56. minutě. po nedůrazu naší defenzívy a za stavu 3:2 šli Pardubice do šesti. Nezkušenost pardubické juniorky se následně projevila dvouminutovou powerplay, kterou nedokázala využít ve svůj prospěch. Naopak v 59. minutě Petr Hašek (10) nejprve skvělým blokem vyztužil obranu, následně se dostal k míčku, který přes celé hřiště poslal pardubickým do kasy. Upravil tak výsledek na konečných 4:2 pro naše. Nejlepším hráčem domácích byl vyhlášen Pavel Kotrč (89).

TJ Sokol Jaroměř - SOKOLI Pardubice 4:2
branky:
8. Pavel Kotrč, 20. Pavel Kotrč, 46. Jiří Hofman, 60. Petr Hašek - 7. Jan Kubec, 57. Jan Stuchlík; rozhodčí: Jan Brejcha - Lukáš Husák; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 56;