V prvním květnovém týdnu se do přípravy zapojili prakticky všechna mládežnická družstva. Za adekvátních hygienických podmínek probíhají tréninky v prostorách atletického stadionu ASVAJ. I když florbalka není ten hlavní nástroj, který jsme byli zvyklí při tréninku v tomto období používat, letos je tomu jinak. Zejména naši nejmladší řádně testují multifunkční povrch jednoho ze sportovišt na ASVAJi, který je na první pohled určen jen pro basketbal, či tenis.

V druhé části tréninků pak probíhá příprava "na suchu", tedy na trávě, ať už umělé nebo přírodní. Období posledního více než půl roku zanechalo na některých hráčích viditelné následky. Nikdo ale nevěší hlavu a děti se vrhli do tréninku s nadšením. Je tu i pár výjimek, které by radši pokračovali v činnostech, kterým v poslední době navykli, ale i ti jistě velmi brzy povolí a pohyb opět začne bavit i je.

U dospělích družstev bohužel nařízení vlády ještě společné tréninky neumožňují, proto probíhá příprava individuálně. Snad to ale nebude moc dlouho trvat a začne společná oficiální příprava i pro ně.