V nádherném skoroletním počasí jsme se sešli ráno po deváté hodině v Peci pod Sněžkou na začátku zelené turistické trasy plni odhodlání a samozřejmě i sil. Aby to nebylo až moc jednoduché, přidali jsme si 1 kilometr už před samotným začátkem. Parkoviště přímo v Peci byla už takhle po ránu plně obsazena. Auta jsme tedy nechali v parkovacím domě a lehce se zahřáli chůzí ve štrůdlu jednodenních turistů, kteří dopadli stejně jako my.

Po zelené jsme se vydali na Růžohorky, kde nás čekal první checkpoint a možnost doplnit síly svačinou, či "něčím vychlazeným". Po krátkém občerstvení jsme pokračovali vzhůru a přes Růžovou Horu jsme se dostali na dohled českému velikánu. Pohled na průběžnou stanici lanovky nikoho nezvyklal a po svých pokračovala celá výprava. Po krátkém klesání do Růžohorského sedla přišla nejoblíbenější část výstupu - 365 schodů, které nás přivedly až na vrchol. 

Pokud jsme se při stoupání míjeli s mnoha turisty, pak na vrcholu jsme potkali davy turistů. Ve stejném termínu se totiž konala i charitativní akce "Na Sněžku pro Vencu", které se účastnilo několik tisíc lidí. Naštěstí trasa této akce vedla v opačném směru a tak na nás dopadla jen během pobytu na vrcholu. Nenechali jsme se tedy nijak odradit a po udělení vrcholových medailí a svačině jsme pokračovali v naší cestě. Dolů ze Sněžky ke Slezské boudě a pak Obřím dolem zpět do Pece.

V cíli čekala na nejmenší ještě závěrečná odměna a pak už jen rozloučení a šup do aut. Ti šťastnější začali nabírat síly se zavřenýma očima prakticky hned po nastartování. ;) 


Velké díky patří všem účastníkům, kteří bez jediného slova odporu zvládli celou 18km výpravu a ukázali, že ačkoli po sezóně, síl je stále dostatek!