MUŽI: V prvním domácím zápase play off jsme podlehli Královu Dvoru 2:8, skóre ale vůbec neodpovídá průběhu zápasu

01.03.2015 12:42

TJ Sokol Jaroměř x T.B.C. Králův Dvůr 2:8 (2:1; 0:2; 0:5)

V prvních minutách zápasu jsme byli mírně aktivnějším týmem a v páté minutě z toho bylo břevno. Potom se obraz hry srovnal. První, kdo se ale radoval z gólu, byli naši fanoušci, Petr Hašek našel o dvěa půl minuty později ze standarky Pavla Petráčka, který se trefil přesně. V zapětí jsme měli výhodu přesilové hry - ač za vysokou hůl do obličeje jen na dvě minuty - tu využil tečí střely Vojty Schwarze Jirka "Boris" Novotný a poslal nás do dvoubrankového vedení! Zápas se hlavně zásluhou hostí začal přiostřovat. V 15. minutě střelou z dálky ze standardky snížil na 2:1 Marek Sluka, asistoval Michal Kubert. Tři minuty před koncem měli přesilovku i hosté, přežili jsme ale bez újmy ač se štěstím, když nám pomohlo břevno.

Na začátku druhé třetiny se skóre hry srovnalo na 2:2. Michal Kubert se vytočil z poza branky a z úhlu se trefil nad rameno brankáře, za brankou mu předal míček Tomáš Pokorný. A hned na to šel Králův Dvůr do vedení, tečovanou střelou z delší vzdálenosti se prosadil Karel Horký a i při tomto gólu si připsal bod i Michal Kubert. Nedlouho poté nám opět pomohla tyč, soupeře obrat namotivoval a byl aktivnější. My jsme bohužel nabídnuté šance nevyužívali, ale získali jsme díky nim alespoň sebevědomí a byli opět rovnocenným soupeřem. Následoval i náš tlak kolem poloviny hrací části a povětšinou nám vydržel až do jejího konce, ke vstřelené brance to bohužel nevedlo. To nám mohlo být líto ještě více, když minutu před jejím koncem opět zaúřadovalo břevno. Emoce se v průběhu druhého dějství poměrně zklidnili.

Na začátku třetího bohužel došlo ke ztrátě balonku na půlce a Martin Štěpnička dorazil pokus Jakuba Votavy - 2:4. A nám to tam stále nepadalo. T.B.C. však ano, z brejku se prosadil Roman Merhout. A další tyč na naší bráně. Po zbytečné chybě v obraně jsme hned na to prohrávali o čtyři branky, když Roman Merhout využil přihrávku Jana Petrmichla. Na 2:7 upravil střelou z poza "trojky" od mantinelu Marek Sluka po asistenci od Jana Merhouta. Na 2:8 z nařízeného nájezdu zvýšil náskok hostí Patrik Kovářík. Pět minut před koncem utkání jsme navíc šli do čtyřech, což jsme ubránili.

Před zaplněným hledištěm jsme tedy bohužel Královu Dvoru podlehli 2:8. Výsledné skóre ale vůbec neodpovídá průběhu zápasu, rozhodlo proměňování šancí, kterých jsme zejména ve druhé třetině zahodili příliš a celkově nás soupeř rozhodně nepřehrával, což se dá ve vzájemných zápasech říci asi poprvé, protože trochu větší část zápasu jsme byli aktivnější a rozhodlo neproměňování a osobní chyby.

Komentář domácího trenéra Kamila Munzara: "O výsledku paradoxně rozhodla druhá třetina, kdy šli hosté do vedení na 3:2, i přes náš velký tlak, který pokračoval celou druhou třetinu, ale bohužel hosté ve třetí třetině potrestali naše chyby. Děkuji fantastickým divákům!! A zvu všechny na zítřejší zápas."

Komentář hostujícího trenéra Milana Karšňáka: "Na začátek dvě věci. Velká gratulace juniorovi Štěpničkovi k prvnímu golu. Poděkování skvělým divákům, kteří fandili fair play a vytvořili skvělou atmosféru. A jsem rád za vítězství, které nebylo lehké a víme, že zítra to bude ještě těžký boj."