MUŽI: V Českých Budějovicích jsme podlehli 9:5

15.11.2014 15:26

Po 4 a půl hodinové cestě jsme nastoupili k zápasu v Českých Budějovicích. První nebezpečnou střelu jsme měli hned po několika vteřinách a byli jsme i dále aktivnější. Žádná šance se však neujala a do vedení šli naopak domácí. Z ojedinělé střely z poza hráče skóroval v osmé minutě Tadeáš Melíšek. Gól budějovické hráče nabudil a obraz hry se srovnal. Ne však skóre, protože na 2:0 navýšil přesnou střelou Václav Hejplík po přihrávce od Lukáše Froňka. V půce první třetiny ale střela vyšla i nám. Jakub Kubina našel krosem přes půl délky hřiště Petra Haška, kterému se podařilo snížit. Ten samý hráč za pár vteřin vypíchl soupeři míček, po krásné kličce gólmanovi bohužel trefil jen boční síť. Střeleckých pokusů jsme měli stále vícvšechny bohužel mířily mimo klec nebo se nedostaly za brankářova záda. Důraz před bránou soupeře vyústil ve vyrovnáníŠimon Kubina vystřelil z poza trojky, před brankou sice trefil Jana Školu, odražený míček však dorazil Jan Hrobský. Během chvíle ale dali domácí dva slepené góly. Nejprve po závaru u brány úspěšně zametl míček Ondřej Havelka po asistenci Lukáše Malého. Poté se utrhl Lukáš Froněk, který sklepl do druhé vlny na Tadeáše Melíška. Minutu před koncem navíc dostaly Budějovice za hru v brankovišti příležitost trestného střílení, kterým na 5:2 zvýšil Lukáš Froněk.

Druhou část začali oba týmy svižně. Po pěti minutách snížil po krosu Šimona Kubiny sjetou střelou pod nohu golmana Jan Škola. Bohužel o dvě minuty později našel z úrovně brány Michal Měřička na basketbalové šestce Lukáše Malého, který trefil růžek. Na rozdíl dvou gólů nás dostal Petr Hašek, kterého našel na kraji velkého brankoviště z rohu Jan Škola. Minutu a půl před koncem druhé třetiny jsme šli do oslabení, které hned ze standardky využil svým třetím gólem Tadeáš Melíšek, kterému přiklepl Ondřej Havelka.

Do třetí třetiny jsme vstoupili oslabeni, protože po odpískání dostal náš hráč 2+10 za nesportovní chování. Ve čtyřech trefil Jiří "Boris" Novotný ze slibné pozice jen brankáře a soupeř nabídnutou příležitost nevyužil. Po jejím konci ale zvýšil ze standardky Václav Staněk, asistoval Jakub Tomšíček. Rychle opět snížil z první Jiří  "Boris" Novotný, kterého našel Pavel Kotrč. Před půlkou druhé části jsme dostali poprvé příležitost přesilové hry my. Těsně před jejím koncem ale byl proti nám nařízen nájezd, který Tomáš Froněk využil - 9:5. Přesně 8 sekund před koncem jsme šli do početní výhody, kterou jsme ještě podpořili šestým hráčem do pole. Ani to však k úspěchu nepomohlo. 4 minuty před koncem nastřelil Jiří  "Boris" Novotný břevno. Něco přes dvě minuty před závěrem jsme zkoušeli hru bez brankáře pokud to bylo možné. 7 vteřin před koncem jsme ještě dostali možnost hrát přesilovku, ta však již na výsledku 9:5 nic nezměnila.

ONLINE ze zápasu

Komentář trenéra Jaroměře Kamila Munzara: "Zdánlivě vyrovnané utkání. Rozhodlo, že jsme neproměnili své šance ve třetí třetině. Dělali jsme hrubé chyby, které domácí potrestali a zaslouženě vyhráli."

Komentář Č. Budějovic Jiřího Kratochvíla: "Dvě třetiny jsme hráli celkem slušně. V poslední části jsme byli tragický. Naštěstí to soupeř nevyužil. Jsem rád, že jsme poprvé proměnili trestné střílení. Předchozích devět marných pokusů bylo frustrujících. Děkujeme divákům."