MUŽI: Důležité tři body za výhru ve vypjatém zápase proti Trutnovu 7:5!

09.03.2014 12:20

FBC Trutnov (DTJ) x TJ Sokol Jaroměř - 5:7 (0:2; 2:4; 3:1)

Trutnovu již v tomto zápase o mnoho nešlo, rozhodovalo se pouze o tom, na jaké pozici ve spodní části tabulky skončí. Motivací pro ně nebyla až tak jejich vlastní výhra jako spíš naše prohra, která by zabránila naší účasti v nové Národní lize.

Do zápasu jsme se lépe dostali my, když na začátku třetí minuty našel Jirka "Boris" Novotný na křídle Pavla Kotrče a hned první střela zapadla za záda gólmana. Z protiútoků ale hrozil i soupeř. Branka ale žádná nepadla. Pak nám byla v 15. minutě byla nabídnuta přesilovka , která přinesla ovoce. Pavel Kotrč našel Petra Haška, ten s pomocí teče skóroval!

Na začátku druhého dějství byla stejná příležitost nabídnuta i Trutnovu, ten ji také využil střelou Davidíka do vinglu a snížil na 1:2. Hned na to použil trutnovský hráč velmi slušný zapasnický chvat, nedovoleně si ale bohužel počínal i náš brankář a tak se hrálo jen 4 na 4. V té se nám podařilo prosadit, když Boris backhendem trefil náročnou skákající přihrávku Pavla Kotrče. Posléze ještě zvýšil Vojta Schwarz dorážkou Borisovy střely. Chvíli na to se zas hrálo 4 na 4. Ta se na půl minuty změnila na 4 na 3 díky zdržování trutnovského hráče, na souhru Hašek - Schwarz ale stačilo 7 vteřin, když zakončil do prázdné brány druhý jmenovaný - 1:5. Gól byl však následovaný naším vyloučením za blokování hole. Tuto šanci využil Trutnov vteřinu před jejím ukončením střelou tečovanou těsně před brankářem. S vyloučeními se nešetřilo ani nadále, tentokrát v náš prospěch a to i výsledkově. Pavel Kotrč prostřelil ze středu golmana po nahrávce Petra Haška - 2:6. V zapětí bylo proti nám nařízeno trestné střílení, to ale Lukáš Flégl zlikvidoval. A nenechte se mýlit, nekdy by to stačilo na celý zápas, ale my jsme teprve ve 14. minutě druhé třetiny! A co jsme se dostali z jednoho oslabení, spadli jsme do druhého. To jsme ale také ubránili a třetí části se šlo za stavu 2:6 v náš prospěch.

No a s vylučováním se pokračovalo i na jejím začátku, tentokrát bohužel pro nás. Při té nás zachránilo i břevno, což bohužel nepomohlo, kdy před bránou nedůsledně bráněný Pradáč zakončil k tyči. No a v osmé minutě další oslabení. V půlce třetiny jsme navýšili vedení, když Honza Škola našel na křídle volného Petra Haška, který z úhlu zakončil ke vzdálenější tyči - 3:7. O dvě minutky později ale došlo k dalšímu snížení, střelu Tomeše dorazil Trnka. A v zapětí přišel gól trutnovského Krska díky zacloněné střele, který zdramatizoval utkání. Tři minuty před koncem byla přesilovka nabídnuta nám, ta sice skončila nevyužita, ale tři body z derby jsou naše!

Komentář trenéra Jaroměře Kamila Munzara: "I když jsme měli zápas většinou pod kontrolou, vítězství se nerodilo lehce. Rozhodlo, že jsme velice dobře využívali přesilové hry a pokaždé dokázali odpovědět na snížení soupeře."

Kapitolou samou pro sebe byli fanoušci. Těch jaroměřských byla pravděpodobně v hledišti mírná většina a fandili více než dobře. Nutno uznat, že i domácí byli slyšet a tak při zápase panovala výborná atmosféra hodná takto vypjatého utkání. Děkujeme!