MUŽI: A válec jede dál! Třetí České Budějovice jsme porazili 5:4!

07.12.2014 13:10

TJ Sokol Jaroměř x FBC Štíři České Budějovice - 5:4 (2:1; 1:1; 2:2)

Na začátku zápasu byly oba týmy na míčku, ale k velkým šancím to do čtvrté minuty nevedlo. Pak se v nich ale obě družstva vystřídala, neúspěšně. Až do šesté minuty, kdy Petr Hašek a Honza Škola předvedli krásný ťukec, který zakončil první jmenovaný. Za chvíli hosté srovnali, když od mantinelu našel Tomáš David před velkým brankovištěm nedostatečně bráněného Vlastimila Stejskala. Nato dostali hosté možnost přesilové hry, během které se ovšem také dopustili dvouminutového přestupku. Hned ze standarky zvýšil Pavel Kotrč.

Po vlažnějším vstupu do druhé třetiny od obou týmů jsme se dostali rychleji do otáček my. Cca v polovině zápasu šel soupeř do oslabení. V té jsme měli několik příležitostí a 14 vteřin před jejím koncem tečoval Honza Škola sjetou střelu Kuby Kubiny. Ke konci druhé části měli možnost přesilovky pro změnu hosté. Hra rukou nás poslala do třech 1:18 před jejím uplynutím. Tu využil Lukáš Froněk po přihrávce Michala Meřičky.

Hru ve čtyřech jsme přežili. Po hrubce srovnal stav na 3:3 Ondřej Havelka, když bylo velmi diskutabilní, zda nešlo o nedovolenou vzdálenost při výhozu brankáře. Přesto jsme byli aktivnějším týmem. V šesté minutě jsme ale šli opět do oslabení. 17 minut před jejím vypršením byl vyloučen i soupeř. Na konci naší přesilovky jsme nastřelili jen břevno. Do vedení nás dostal v půlce třetí třetiny Pavel Kotrč, po přiťuknutí od Kamila Munzara zakončil průnik středem hřiště nekompromisní střelou. Za minutu stejný hráč podobnou střelou ještě zvýšil na 5:3, asistoval Vojta Schwarz! Ani ne za minutu se skóre měnilo znovu, bohužel v náš neprospěch, v brankovišti se nejlépe mezi třemi našimi hráči zprientoval Jakub Tomšíček po střele Lukáše Malého. Poté se zápas začal poněkud hrotit. Tyč zvonila i u naší brány. Čtyři minuty před koncem následovalo po vzájemné rozmíšce vyloučení na obou stranách. Při ní ani jeden z celků gól nevstřelil. Od minuty a půl před koncem základní části šli Budějovice do šesti, když byly na míčku. Nic jim to ale nepomohlo a další tři body z vypjatého utkání jsou doma!

Pokračuje tak naše série, kdy jsme v pěti zápasech brali alespoň bod. Z toho jsme poslední čtyři zápasy hráli s týmy, které v tu dobu byly na jednom ze tří míst na špici tabulky! Potvrzuje se, že se herně zvedáme a začínáme napravovat ztráty ze začátku sezony. Snad to bude stačit a nebudeme jich muset litovat...

Komentář domácího trenéra Kamila Munzara: "Vynikající obrana a proměňování našich šancí rozhodlo o našem zaslouženém vítězství. Opět byli diváci naším dalším hráčem. Díky čau!!!"

Komentář hostujícího trenéra Lukáše Malého: "Typický zápas v Jaroměři. Přijedeme hrát florbal, soupeř nás umlátí."

Pozn. ke komentáři trenéra hostí: Budějovice nám asi 5x zajely z ostra do golmana a rozmíšky vyvolávaly obě strany, hosté se v nich však snažili vytrvávat déle...