MUŽI A šestibodovým víkendem uzavřeli sezonu na 4. místě 2. ligy

30.03.2013 21:36

Poslední zápasy sezony si hráči A-Teamu odbyli na domácím hřišti 23. a 24.3. Soupeři nám byly blízké týmy z Trutnova a Náchoda.

V sobotu byl na řadě Trutnov, velký rival. V prvním zápase padlo 23 2-minutových trestů, k čemuž pomohl i vývoj utkání, po první třetině jsme prohrávali 1:5, ale do konce jsme otočili na 7:5. Od tohoto zápasu se tedy čekal velký souboj a bylo tomu tak, avšak na rozdíl od prvního utkání se bojovnost zastavila na té správné míře. Hosté se dostali v první pětiminutovce do dvoubrankového vedení, což se ještě podařilo srovnat. Druhý shodný odskok domácí ale oplatili jen jednou brankou a tak po první třetině svítil na tabuli stav 3:4. Začátek druhé části opět vyšel lépe hostům, když už po 3 vteřínách opět odskočili. To byl ale také jediný gól, který se jim podařilo v této třetině vsítit a dále v ní skórovala jen Jaroměř, která otočila na 6:5, ač nevyužila v počátku dvouminutovou přesilovku 5 na 3. Jak byli trutnovští hráči v první třetině relativně nebezpeční, tento aspekt jejich hry se s postupující dobou vytrácel. Poslední část již patřila nám, během deseti minut se nám podařilo 5x skórovat, na což našli trutnovští jen jedinou odpověď. My jsme na to reagovali ještě jedním gólem a proměneným trestným střílením, čímž jsme ustanovili finální skóre 13:6. Pro fanoušky, kteří dorazili v hojném počtu, ideální zápas, ve kterém se dvě třetiny oba týmy přetahovaly o výsledek. V té poslední se o vítězi rozhodlo s dostatečným předstihem a tak nedošlo k vyhrocení zápasu, který měl tu správnou míru tvrdosti. Atmosféra byla výborná a to i díky našim hokejistům, kteří byli často slyšet a inspirovali i ostatní diváky.

branky (asistence): 05:37 Jan Hřivna, 07:07 Petr Jiřička (Jan Hřivna), 14:38 Jakub Kubina (Jiří Novotný), 21:08 Jan Hřivna (Petr Jiřička), 27:54 Jiří Novotný (Filip Munzar), 32:25 Vojtěch Schwarz (Jiří Novotný), 41:44 Jan Hřivna (Šimon Kubina), 45:07 Jiří Novotný (Karel Hašek), 46:08 Pavel Kotrč (Vojtěch Schwarz), 47:48 Pavel Kotrč (Filip Munzar), 49:32 Petr Hašek (Jan Škola), 51:29 Petr Hašek (Jan Škola), 54:58 Filip Munzar

V neděli nás čekalo okresní derby s Náchodem. V prvním zápase jsme i díky vysokému počtu omluvenek prohráli 2:12 a proto bylo co vracet. V rámci fair play nutno říci, že tentokráte byl oslaben Náchod. Opět se v zápase prosadil první soupeř, v první třetině vedl dvakrát o jednu branku, to jsme však vždy rychle srovnali. Druhá třetině se lépe vyvedla nám, v její první půli jsme odskočili díky čtyřem brankám během cca 2 minut a 19 vteřin, na čež si Náchod vzal time-out. Po něm sice první udeřili náchodští, ale na ustaveném vývoji to nic nezměnilo a po prostřední části jsme vedli 9:4. Třetí třetina byla také bohatá na branky, i když ne tak jednostranně. Přesto se nám v ní podařilo vstřelit o jednu více než soupeři a zápas jsme ukončili se skóre 13:7 a díky tomu zakončili sezonu šestibodovým víkendem.

branky (asistence): 02:35 Jiří Novotný (Jan Škola), 07:38 Vojtěch Schwarz (Pavel Kotrč), 25:13 Pavel Kotrč (Jiří Novotný), 25:31 Petr Hašek (Jiří Novotný), 26:41 Vojtěch Schwarz (Jakub Kubina), 27:32 Jan Škola (Jakub Kubina), 30:49 Jakub Kubina (Šimon Kubina), 32:11 Filip Munzar, 39:00 Vojtěch Schwarz (Pavel Kotrč), 47:32 Filip Munzar (Vojtěch Schwarz), 51:57 Petr Hašek (Jan Škola), 56:06 Petr Hašek (Filip Munzar), 57:33 Filip Munzar (Jiří Novotný)

Vydařený víkend ukončil úspěšnou jubilejní dvacátou sezonu, ve které nám o pouhý bod utekla "bedna" ve druhé lize, postoupili jsme díky výhře nad extraligovou Spartou do čtvrtfinálové skupiny Poháru České pojišťovny a stali se v něm podle koeficientu ČFbU nejúspěšnějším neextraligovým oddílem české části Poháru.

Za podporu v celé sezoně chceme poděkovat našim skvělým fanouškům, kteří nás po celý její průběh podporovali a my se snažili se jim za to odvděčit předvedenou hrou. Doufáme, že nám zachováte přízeň i do další sezony ;-)

Před příchodem následující sezony nás čekají ještě další akce:

O víkendu 4. a 5. května 2013 pořádá náš oddíl první kolo Mistrovství České Republiky starších žáků - část Čechy.