MUŽI: Bystřici jsme nakonec přetlačili 10:9!

04.01.2014 21:24

V zápase se hned po 20 vteřinách ujali vedení hosté výjezdem zpoza brány. Prostor za brankou dělal problém i při druhé brance, kdy z něj přišla nahrávka do velkého brankoviště na gólovou střelu. Úplně stejně ale posléze našel Jiří "Boris" Novotný Petra Haška a za chvilku vyrovnal sraženou střelou Petr Jiřička. Třetí gól přidal přesnou střelou z úhlu od mantinelu Vojta Schwarz. Otočení skóre domácí navnadilo a dostávali se do dalších šancí. V polovině hrací části ale zůstal v brankovišti volný soupeřův hráč, který zužitkoval přihrávku z rohu. Před koncem první třetiny zachránila domácí sice branková konstrukce, ale následně díky nedůrazu Bystřice z dorážky vstřelila vedoucí gól na 3:4.

Na začátku třetí části svůj náskok ještě zvýšila po samostatném úniku. Následně ale dorazil domácí Schwarz pokus Pavla Kotrče. Svým třetím gólem vyrovnal z brejku Schwarz, když z otočky beckhandem zakončil po nahrávce Kuby Kubiny. Břevno v druhé půlce části pomohlo i hostím. Chyba v obraně ovšem znovu dostala do vedení Bystřici. Krásnou střelou do růžku ale odpověděl v zapětí Pavel Kotrč. Přetahovaná nadále pokračovala, když soupeř využil standardní situaci.

Po lobu přes domácí obranu bystřický hráč překonal brankáře a zvýšil na 6:8. V polovině závěrečné části se trefil Honza Hrobský a snížil tak po nahrávce Kamila Munzara skóre. Bystřice ale opět odskočila po využité přesilovce. Během pár vteřin však snížil Novotný z prostoru před bránou. Při vyrovnání na 9:9 zas zafungovala spolupráce Kotrč - Schwarz, když druhý jmenovaný se z bezprostřední vzdálenosti nemýlil. 42 vteřin před koncem se Jaroměři konečně podařilo využít přesilovou hru a domácí poslal do vedení svým pátým gólem Vojtěch Schwarz! Zařídil tak v tomto pro diváky atraktivním zápase důležité vítězství 10:9!

Komentář domácího trenéra Kamila Munzara: "Velice těžké utkání, kdy byl soupeř 50 minut výrazně lepší, ale za stavu 7:9 přestali hrát a nám deset minut stačilo abychom vyhráli celý zápas. Děkuji divákům, kteří nás hnali za vítězstvím i za nepříznivého stavu."

Komentář hostujícího trenéra Jaroslava Dufka: "Nedůraz před naší brankou nás stál velmi důležité tři body. I my děkujeme bouřlivému publiku."