Vítězství si Gullivers připsali nad Startem, my nad Petrovicemi. Komu se podaří získat ze sobotního klání více bodů? Přijďte to zjistit přímo do haly!

A nezapomeňte na roušku!


O soupeři:

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers je jedním z největších florbalových klubů v Brně s víc než dvacetiletou tradicí. 

Historie florbalového oddílu Sokol Brno I EMKOCase Gullivers  sahá do druhé poloviny 90.let minulého století, tedy do doby, kdy byl tento sport v České republice teprve v začátcích.

V letech 1997-98 začala parta nadšenců hrát turnaje pořádané Sokolem. V prosinci roku 1998 došlo k oficiálnímu založení klubu TJS Gullivers Komín se základnou v malé komínské Sokolovně a jeho registraci v České florbalové unii. Následující sezony přinesly mnohé zkušenosti, zvláště když soupeřů neustále přibývalo. I samotný oddíl se mnohonásobně rozrostl, s čímž šlo ruku v ruce založení mládežnických družstev a týmu mužů B. Gullivers Komín dokázal v této době na rozdíl od mnohých jiných oddílů reagovat na rozvoj florbalu a dosáhnout řady úspěchů zejména v mužské kategorii.

Zhruba v téže době vznikl ve středu města další florbalový klub SPA Sokol Brno I zaměřený především na výchovu mládeže. Budoucnost tohoto oddílu byla zajištěna odborným vedením a také polohou svého sídla, jež zaručovala nepřetržitý přísun mladých florbalových talentů. Na jižní Moravě se stal tento oddíl pojmem, což podtrhovaly pravidelné úspěchy mládežnických družstev i na celorepublikové úrovni.

Na jaře roku 2006 došlo k jednání mezi oběma kluby, které vyústilo v jejich sloučení pod záštitou Sokola Brno I. Tím byl vytvořen jeden z největších oddílů v Jihomoravském kraji vystupující pod jménem Gullivers Sokol Brno I. Od sezony 2013/14 je jméno klubu doplněno o název generálního partnera firmu EMKOCase a.s..

V posledních letech se klubu daří expandovat mimo centrum do dalších částí města Brna a ve spolupráci s místními Sokoly provozuje tréninky i v městských částech Líšeň a Komín. Několik let také úspěšně vede florbalové kroužky na školách ZŠ Laštůvkova a ZŠ nám. Míru. Od roku 2018 spolupracuje s jedním z největších klubů v Brně Florbal Židenice, který má silnou složku ženského florbalu a je to tak logické spojení sil.

Florbalový klub Sokol Brno I EMKOCase Gullivers  má v současnosti přihlášeno 16 týmů v rámci Českého florbalu. Tradičně se věnuje výchově mladých talentů, z nichž řada již ozkoušela i superligovou soutěž mužů, nebo dokonce reprezentaci. Mužský tým aktuálně hraje 1. ligu, mládežnická družstva pak nejvyšší možné mládežnické soutěže.

zdroj: http://www.gulls.cz/