A vypadá to, že nejméně do té doby si na první tréninky hale ještě počkáme. Rozhodnutím vlády sice přechází Česká republika do třetího stupně opatření, ale pravidla jsou v tomto stupni nastavena tak, že nám zatím s tréninkem u většiny kategorií začít nedovolí. Největší překážkou je nutnost nosit roušky po celou dobu aktivity. Dále k pravidlům patří mmj. omezení skupiny v hale na maximálně 10 osob a zároveň nemožnost slučovat trénikové skupiny resp. kategorie. Scénáře pro některá naše družstva se mohou lišit a např. naše elitní družstvo mužů bude současnou situaci i nadále řešit individuálně. 

Citace článku z 1.12.2020 z webu Českého florbalu:

Včerejší rozhodnutí vlády potvrdilo, že je možné až do počtu padesáti osob trénovat venku bez roušek. Z hlediska vnitřních prostor však stále platí omezení deseti osob a nutnost nosit roušku. Florbalové soutěže tak zatím nemohou začít. 

Sama Národní sportovní agentura v úterý komunikovala, že si je vědoma, že současná pravidla neumožňují, aby indoorové sporty obnovily činnost, a že NSA bude nadále jednat s ministerstvem zdravotnictví. To zatím na svém názoru trvá a současná informace je taková, že toto omezení bude trvat do konce nouzového stavu, který je nyní v platnosti do 12. prosince. Další jednání budou probíhat i během úterý a v případě nových aktuálních informací bude Český florbal prostřednictvím webu či sociálních sítí informovat.

Opatření vlády otevírá sportoviště. V případě, že oddíly mají kromě tréninku venku zájem trénovat i uvnitř, například formou individuálních tréninků nebo tréninků v malých skupinách, je toto povoleno. Jedině však v případě dodržení povinnosti nosit roušku a v maximálním počtu deseti osob. 

Jedinou soutěží, která zatím může pokračovat, je Livesport Superliga, v níž hráči podstupují pravidelné testování. Probíhá jednání o tom, zda bude možné v budoucnu u superligy přejít z testování PCR na testování formou antigenních testů.

Matici aktuálních sportovních opatření si můžete stáhnout ZDE.


Jakmile se situace vyvine více vyjasní a budeme mít konkrétnější zprávy, určitě se o ně s vámi podělíme.