V zápase na Kladně jsme ještě v 53. minutě zápasu, za stavu 3:3 věřili v bodový zisk, ale v závěru jsme kladenským nabídli přesilovku, kterou využili a navíc jsme inkasovali na 3:5. Při powerplay se podařilo snížit na 4:5, ale více jsme při obléhání kladenské branky nepřidali. Na Kladno dorazila Jaroměř pouze ve dvanácti hráčích do pole. Bylo tedy jasné, že v zápasu budeme hrát roli defenzivního otloukánka a budeme se snažit těžit z brejkových situací. Taktika byla správná a dokázali jsme takto kanonýry deptat až do 3. třetiny. Sestava Kladna byla plná zvučných jmen a mistrů světa, ale jejich útočná hra byla jako z jiného sportu.

Podle slov trenéra Pazdery hráli adepti na postup do Superligy „nějakou házenou kolem branky soupeře“, což Jaroměři vyhovovalo a dokázala vždy v úvodu každé třetiny odskočit na jednobrankové vedení v zápase. Na výsledku fyzicky velmi náročného měření sil se podepsala také ztráta koncentrace jaroměřských sokolů v závěru utkání, která vedla ke dvěma vyloučením. Připravili jsme se o čas a zbytky sil, které nám chyběly alespoň k vyrovnání proti dobře hrajícímu Kladnu.

Kanonýři Kladno - TJ Sokol Jaroměř 5:4
branky:
17. Ľuboš Šefčík, 40. Jakub Bohuslávek, 53. Matyáš Bachmaier, 55. Marek Pixa, 56. Tomáš Chroust - 7. Michal Nožička, 21. Petr Hašek, 45. Daniel Kroupa, 57. Tomáš Hejzlar; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 1 + Ondřej Papoušek OS:3; využití: 1:0; diváků: 170; zásahy brankářů: Petr Weissgärber 13 - Šimon Špaček 19, Jiří Veinfurter 10; po třetinách: 1:1, 1:1, 3:2;

online
video záznam utkání
video komentář trenérů a nejlepších hráčů
statistiky utkání

PŘÍŠTÍ UTKÁNÍ

Těšíme se na Vás již tento pátek 17.9.2021, kdy v domácí hale ASVAJ přivítáme od 19:00 našeho posledního pohárového soupeře Start98 Kunratice