Úvodní třetina vyšla lépe hostům z Havířova. Brankami ve 4. a 8. minutě ji ovládli 0:2. První naději pro domácí vykřesal až ve 23.minutě Kotrč, když pohotovou střelou ze standardky poprvé překonal brankáře Torpeda. Převaha Jaroměře byla ve druhé třetině podpořena i dvěma přesilovkami, ale využita nebyla ani jedna z nich.

V polovině 44. minutě, tedy na začátku třetí třetiny, se navíc do dvoubrankového vedení dostali havířovští po trefě Kutáčka. Jaroměřští ale dokázali odpovědět vskutku bleskově, když rychlý protiútok zakončil po Krigovského přihrávce kapitán Nožička. Tyto branky dělilo pouze 12 vteřin.

V 49. a 51. minutě pak domácí přeci jen dokonali obrat po brankách Petrů Haška a Hofmana a jaroměřská hala začala věřit v dobrý výsledek. Ale ani ne po minutě už bylo opět vyrovnáno.

V poslední minutě byl navíc vyloučen domácí Hofman a napětí v hale se dalo krájet. Přesilovku hosté ve zbývajícíh 42 vteřinách neproměnili a šlo se do prodloužení. To ukončil hostující Vlach již po 29 vteřinách když jeho střelu za bezmocného Völgyiho srazila domácí obrana.

Torpedo Havířov vede v sérii již 3:0 a v neděli bude mít první možnost poslat Jaroměřské do Národní ligy. Jestli se jim to povede nebo jestli se domácí borci vzepřou osudu můžete vidět přímo hale ASVA Jaroměř v neděli 13.března od 16:30.

TJ Sokol Jaroměř - Torpedo Havířov 4:5p
branky:
23. Pavel Kotrč, 44. Michal Nožička, 49. Petr Hašek, 51. Petr Hofman - 4. Adam Feber, 8. Kamil Peřka, 44. Martin Kutáček, 52. Matěj Černý, 61. Tomáš Vlach; rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák; vyloučení: 2:3; využití: 0:1; diváků: 151; zásahy brankářů: Dušan Völgyi 16 - Martin Zapletálek 24; po třetinách: 0:2, 1:0, 3:2, 0:1;