Pokud zapomeneme na dva týdny omezeného provozu v prosinci, tak je to dnes přesně půl roku od chvíle, kdy jsme museli přerušit naši sportovní činnost. Některá výročí se slaví, tohle ale rozhodně důvodem k oslavě není! Ačkoli skončil nouzový stav a při příznivém počasí se venku na veřejných hřištích můžeme setkávat s hloučky neorganizovaných sportovců, tak organizovaný sport pro kolektivní sporty zatím stále povolen nebyl. 

Po nástupu nového ministra, který si jako jeden ze svých dvou hlavních cílů vytyčil zlepšení komunikace, přišel chaos. Ve čtvrtek a naposledy v pátek v poledne ještě potvrdil možnost obnovení organizované sportovní činnosti venku do počtu 20 osob, v pátek večer už mluvil o možných změnách a ty se potvrdili v sobotu večer - povoleni byli "maximálně dva lidé na jednom sportovišti".

Tím ale příběh nekončí. V noci z neděle na pondělí zveřejnil pan ministr na Twitteru (k 12.4.  8:40 zatím pouze na Twitteru) informaci, že "na venkovních plochách se sportuje ve dvojicích, a na jedné sportovní ploše může být takových dvojic maximálně šest". Jestli a jak bude možné tento výklad  aplikovat v podmínkách ASVAJ budeme dále zjišťovat. Samozřejmě bude také záležet v jaké finální podobě se tento výklad objeví na oficiálních stránkách Ministerstva zdravotnictví, případně Národní sportovní agentury. Možností stále také zůstává varianta, že vláda nakonec platnost nařízení vydaného o víkendu vůbec neschválí.

Pokud by se vám příběh a aktuální podmínky zdáli zmatečné, tak se vám to nezdá. A pokud by vás napadla otázka proč dvakrát týdně testované děti mohou sedět X hodin v uzavřeném prostoru, ale sportovat venku na čistém vzduchu nesmí, tak se ptejte, jen ne u nás. Na to vám zatím odpovědět neumíme. 

Ale nesmutněte a nebuďme negativní, buďme pozitivní! A nebo naopak...

A hlavně zůstaňte naladění! Věříme, že nové a lepší zprávy vám přineseme již brzy.