Body si letos z Ústí nevezeme. Před dvěma lety bylo lépe. Jako nováček v 1. lize jsme na Slunetě slavili vítězství 7:6 a místní se s prohrou těžce smiřovali. Těšíme se na 27. listopadu, kdy k nám přijedou sehrát odvetu a my budeme připraveni letošní zápasovou bilanci vyrovnat. Pochvalu za výsledek 1:0 po první třetině si jaroměřští sokoli zasloužili za defenzivní práci a za výtečnou branku Hejzlara z 15. minuty. Počet vyslaných střel na brankáře Veinfurtera však naznačoval, že herní převaha je na straně ústeckých hráčů a je otázkou času, kdy i naše obrana povolí. V druhé části hry soupeř vystupňoval tlak a dvěma rychlými brankami otočil skóre na svoji stranu. Celkově nervózně hrající Ústí pak nabídlo přesilovku, ze které jsme vykřesali maximálně jednu střelu na bránu.

V polovině zápasu přenecháváme střed hřiště soupeři, který střelou přes beka navyšuje na 1:3. V tuto chvíli nebylo nic ztraceno a agresivně hrající ústečtí nám nabídli dvě přesilové hry. Míček nám neustále odskakuje, nejsme nebezpeční, každá střela končí v náruči domácího gólmana a tento herní projev rovná se nevyužití obou našich přesilových her. Do třetí části jsme šli s vědomím, že není nic ztraceno, ale zlepšit hru se nám nepodařilo a zejména v osobních soubojích jsme zaostávali. Naopak soupeř ukázal sílu a tvrdě udeřil. Do konce zápasu ještě pětkrát. Ani čtvrtou přesilovou hru v závěru zápasu jsme nevyužili a s touto statistikou jsme nemohli pomýšlet na korekci výsledku zápasu. Pozitivním projevem našeho mužstva byla ukázněnost, což potvrzuje pouze jeden udělený dvouminutový trest.

Florbal Ústí - TJ Sokol Jaroměř 8:1
branky:
23. Ondřej Kawulok, 25. Pavel Vlček, 31. Vít Pavelka, 42. Jan Peška, 43. Václav Vavruška, 49. Jakub Fuchsig, 51. Dominik Herzina, 55. Václav Vavruška - 15. Tomáš Hejzlar; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 4 + Vojtěch Esterka OS + Vojtěch Esterka 5:1; využití: 0:0; diváků: 157; zásahy brankářů: Tadeáš Dittrich 27 - Jiří Veinfurter 4; po třetinách: 0:1, 3:0, 5:0;